1

Temat: Tabletka "po" od 15 roku życia

Co sądzicie o zgodzie na dostęp bez recepty do antykoncepcji po stosunku dla dziewcząt w wieku 15 lat?

W Polsce to temat bardzo kontrowersyjny. Ginekolog pracujący w Niemczech reprezentuje bardzo entuzjastyczne podejście uważając, że wydawanie pigułki na receptę jest rozwiązaniem złym, ponieważ skuteczność zależy od szybkości jej przyjęcia. Ponadto nie jest to tabletka poronna, jak uważają niektórzy przeciwnicy, bo działa wtedy, gdy jajeczko nie zostaje jeszcze zapłodnione i ma za zadanie opóźnić owulację.

Głosy "za" mówią też wyraźnie, że skoro 15 lat to granica, która jest prawnie wymagana do tego, aby móc wyrazić zgodę na stosunek płciowy, to i antykoncepcja w różnych formach powinna być dostępna dla piętnastolatek.

2

Odp: Tabletka "po" od 15 roku życia

Lepsza tabletka niż kolejne niechciane dziecko w domu dziecka....

3

Odp: Tabletka "po" od 15 roku życia

Dla mnie to jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz są tzw. inne czasy i dziewczyny wcześniej dojrzewają i myślę, że taka 15 latka nie myśli o konsekwencjach to lepiej żeby była zabezpieczona przed niechcianą ciążą niż później miało by dojść do takiej sytuacji,że to dziecko trafia do domu dziecka w najlepszym przypadku bądź ląduje na śmietniku. Jestem za tabletką po! .Nie mniej jednak uważam,że powinno się w szkole bardziej przykładać do tych tematów, mówić o higienie,o antykoncepcji, by uczyć na ten temat dziewczynki w okresie dojrzewania tym bardziej,z korzyścią dla dziewczynek gdy w domu jest to niestety nadal temat tabu. Matki może nie wiedzą, może się wstydzą na ten temat rozmawiać i dlatego uważam że szkoła powinna do tego dojrzewające dziewczyny bardziej przygotować.

Ostatnio edytowany przez Iwona Maziarz (2024-04-19 11:09:44)

4

Odp: Tabletka "po" od 15 roku życia

Przecież to chłopak zwykle naciska, a ona jak jest zakochana to się godzi...